מענק בסך של 2,500 ש"ח למטפלות במעונות יום

הניצנים הראשונים של הליך המעבר של מעונות היום לפיקוח משרד החינוך מתחילים לצוץ, והיום, 2.3.2022, משרד החינוך הודיע כי כל מטפלת שתשלים את קורס ההכשרה הייעודי שמפיק המשרד, תקבל מענק ייחודי בסך של 2500 ש"ח.
נכתב ע"י: עו"ד גל קנר אלימי

שיתוף ברשתות:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מדובר בקורסי הכשרה ייעודיים, בהיקף של 220 שעות לימוד, שיעניקו לצוותי החינוך במעונות היום מגוון של כלים ושיטות עבודה לטיפוח מיומנויות והקניית ידע, בהתאמה לשלבי ההתפתחות, הגדילה והצרכים של הפעוטות.

ההכשרה כוללת התייחסות לדפוסי ההתנהגות של פעוטות, איתור סימני מצוקה ומצבי סיכון, זיהוי סימנים לעיכוב התפתחותי, סגנונות תקשורת עם ההורים והיא תתמקד בשימוש בספרות ילדים לצורך העשרת אוצר המילים של הפעוטות ובשימוש במוזיקה, תנועה ומשחק בגיל הרך לצורך למידה.
המטרה של המהלך היא להשביח את איכות החינוך במעונות היום ולחזק את המטפלות ומעמדן, והוא מגיע כחלק ממכלול צעדים שמשרד החינוך שוקד עליהם בימים אלה, במטרה לבנות מערך חינוך מקצועי ואיכותי לגילאי לידה עד 3.
במסגרת המהלך, משרד החינוך מתעתד להכשיר כ- 7,000 נשות ואנשי צוות אשר עובדים במסגרות לגיל הרך, והמשרד הקצה לכך תקציב בסך של כ-18 מיליון ש״ח.
לצד המענק הכספי בסיום קורס ההכשרה משרד החינוך יעניק גם מענק אקדמי ובפועל כל מטפלת שתסיים את קורס ההכשרה, תקבל עם תום ההכשרה העיונית והמעשית – גם תעודת סיום שתקנה לה נקודות זכות אקדמיות ככל שהיא תבחר להמשיך ללימודי תואר ראשון.
חשוב להבהיר כי מדובר בתחילת המהלך, וטרם פורסמו הנהלים המסדירים את ההכשרות ואת קבלת המענקים. מיד עם פרסום הנהלים – משרדנו יעדכן בנושא.

כתבות נוספות